Deseneanimate
Image default
Services

Jak działa pigułka aborcyjna

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa pigułka aborcyjna i jaki jest jej koszt? W tym artykule odpowiadamy i wyjaśniamy te pytania. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji i skontaktuj się z kliniką aborcyjną, jeśli masz dodatkowe pytania.

Jak działa pigułka aborcyjna?

Pigułka aborcyjna, znana również jako aborcja wspomagana lekami, to metoda wczesnego przerywania ciąży przy użyciu leków. Leczenie w klinice aborcyjnej Bloemenhove obejmuje dwa etapy.

W pierwszej fazie w klinice połyka się tabletkę Mifegyne®. Lek ten zatrzymuje rozwój ciąży.

Drugi etap odbywa się w domu. Otrzymasz cztery tabletki, które będziesz stosować w domu. Pigułkę, mizoprostol, wprowadza się dopochwowo. Należy to zrobić co najmniej 24 godziny i maksymalnie 72 godziny po przyjęciu pierwszej tabletki w klinice. Po wprowadzeniu tabletek należy położyć się na pół godziny.

Około 1 do 2 godzin po zażyciu mizoprostolu rozpoczyna się proces odrzucania ciąży. Czasami może to potrwać do 24 godzin. Mizoprostol powoduje skurcz macicy. Towarzyszy temu ból i utrata krwi.

Krwawienie i ból często trwają dłużej i są silniejsze niż podczas zwykłej miesiączki. Dlatego najlepiej jest zażyć środek przeciwbólowy natychmiast po zastosowaniu tabletek dopochwowych.

Stosowanie pigułki aborcyjnej jest bezpieczną i skuteczną metodą przerwania ciąży do 9 tygodni po pierwszym dniu ostatniej miesiączki. Ważne jest, aby uzyskać profesjonalną poradę medyczną w tym procesie i postępować zgodnie z instrukcjami lekarza.

Jakie są koszty aborcji? Jak mogę umówić się na wizytę?

Koszty aborcji mogą się różnić w zależności od różnych czynników, takich jak długość ciąży i ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli mieszkasz lub pracujesz w Holandii, prawdopodobnie nie będziesz musiała płacić za zabieg aborcji w klinice aborcyjnej. Jednak zawsze dobrze jest zabrać ze sobą do kliniki aborcyjnej kartę ubezpieczenia zdrowotnego lub dokument polisy oraz dowód tożsamości.

Aby umówić się na wizytę w klinice aborcyjnej w Amsterdamie lub Haarlem, możesz skontaktować się z nią telefonicznie od poniedziałku do piątku. Klinika poinformuje Cię o kosztach i pokieruje Cię, jak umówić się na wizytę.

Zespół lekarek i pielęgniarek w klinikach aborcyjnych wspiera cię i prowadzi przez każdy etap zabiegu. Szanują Twoją decyzję i oferują pomoc oraz porady dotyczące wyboru środków antykoncepcyjnych. Opieka jest zawsze anonimowa i w większości przypadków bezpłatna.

https://www.aborcjaholandia.pl/